Jesteś tu: Galerie / Frankfurt Palmengarten

Frankfurt Palmengarten

Lokalizacja: Europa Niemcy Frankfurt , zdjęcia z wczasów i podróży

Frankfurt Palmengarten (palmiarnia) to jeden z największych ogrodów w Niemczech. Na 29 ha zgromadzono wiele pięknych i ciekawych gatunków roślin. Palmengarten to również bogate zaplecze rekreacyjne, wycieczki z przewodnikiem, letnie koncerty, festiwale i wieczorne wystawy.

Ogród botaniczny we Frankfurcie jest znany na całym świecie w obszernych kolekcji roślin tropikalnych. Całość podzielona jest na różne obszary tematyczne: na świeżym powietrzu i szklarnie. Należą do nich: ogród różany, skalny, japoński, strefa kaktusów. W szklarniach funkcjonuje Tropikarium, jak również rośliny ze strefy Arktycznej. Zobaczymy tu również rośliny mięsożerne.

Kompleks ogrodów stanowi zielone płuca dla otaczającego go centrum biznesowego Frankfurtu. Krajobraz parku świetnie komponuje się z otaczającymi wieżowcami oraz wysoką na ponad 330 m wieżą telewizyjną. Palmiarnia położona jest w dogodnym miejscu a dla zmotoryzowanych czeka duży parking podziemny, czynny od godz. 9:00 do 18:00. Na zwiedzanie trzeba poświęcić dobre kilka godzin, a najlepiej kilkakrotnie w różnych porach roku.

Lokalizacja na mapie:
Ciekawe miejsca : Palmengarten - Frankfurt