Jesteś tu: Galerie / Czarnogóra - Petrovac

Czarnogóra - Petrovac

Lokalizacja: Czarnogóra Europa Petrovac , zdjęcia z wczasów i podróży

Petrovac na moru był ostatnim przystankiem naszego krótkiego pobytu w Czarnogórze. Potencjalnie chcieliśmy wybrać to miejsce na naszą bazę noclegową przy dłuższym pobycie w Czarnogórze, ale ostatecznie zdecydowaliśmy na Brele w Chorwacji. Wyboru nie żałujemy. Generalnie Petrovac ze względu na swoje centralne położenie na wybrzeżu nadaje się świetnie na punkt startowy do zwiedzania atrakcji Czarnogóry. Jako miejsce do dłuższego wypoczynku nie wpadło nam do gustu.

Miasteczko spokojne, polecane dla rodzin z dziećmi, nie znajdziemy tu żadnych zabytków. Przy wjeździe do miast stoi wielu tubylców oferujących noclegi. Skorzystaliśmy z jednej propozycji. Apartament położony był w ostatniej linii od brzegu morza, ale przy jedno dniowym pobycie nie stanowiło to większego problemu. Za to z balkonu umiejscowionego na dachu domu, rozpościerał się świetny widok na cały Petrovac oraz morze Adriatyckie.

Sama plaża dość długa, żwirowa. Brak drzew przy promenadzie, a tym samym brak naturalnego cienia. W pełni sezonu należy liczyć się z ogromnym ściskiem i walkę o miejsce na plaży. Za wzgórzem znajduj się druga, bardziej kameralna plaża. Wieczorem Petrovac tętni życiem, znajdziemy tu liczne kawiarnie, restauracje, pizzerie, puby. W centrum znajduje się kilka marketów.

Lokalizacja na mapie: