Jesteś tu: Galerie / Czarnogóra - Budva

Czarnogóra - Budva

Lokalizacja: Budva Czarnogóra Europa , zdjęcia z wczasów i podróży

Budva - najbardziej rozpoznawalna miejscowość turystyczna w Czarnogórze. Zajechaliśmy tutaj zwiedzić stare miasto oraz cytadelę. Parking znaleźliśmy tuż przy samej promenadzie - oczywiście płatny. Po drodze do starego miasta możemy zobaczyć zacumowane luksusowe jachty z różnych regionów świata. Stare miasto położone jest na wysuniętym w stronę morza cyplu, otoczone murami obronnymi. Dostaniemy się tutaj dwoma wejściami: Bramą Morską (od strony portu) lub Lądową.

Starówka, podobnie jak inne miasta Czarnogóry zbudowana jest z wąskich uliczek oraz niewielkich placów. Jak na popołudniową porę nie było tu tłoczno, z tym że byliśmy tutaj poza "umownym" sezonem turystycznym. Co warto zobaczyć:

- Katedra św. Jana (Katedrala sv. Ivana)

- Muzeum Archeologiczne

- Cytadela - wstęp płatny, możliwość pochodzenia po murach obronnych

- Cerkiew Świętej Trójcy

W Budvie znajduje się również rozległa plaża, mnóstwo apartamentów i hoteli - latem może być tłoczno i gwarnie. Ceny w sezonie wysokie. Miasto nie należy do spokojnych i tętni życiem do późnych godzin nocnych. Większe wrażenie zrobił na nas Kotor i Perast, ale nie zmienia to faktu, że warto tutaj przyjechać i spędzić kilka godzin. Jadąc z Budvy w kierunku Sveti Stevan, wzdłuż wybrzeża położonych jest kilka miejscowości turystyczno-wypoczynkowych z fajnymi piaszczystymi plażami: Becici, Rafailovici, Przno.

Około 2 km przed Budvą znajduje się zatoka Jaz, znana ze swojej pięknej piaszczystej plaży. Znajduje się tam również kemping dla turystów.

Lokalizacja na mapie:
Wykres: