Jesteś tu: Galerie / Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik

Lokalizacja: Europa Polska Warszawa , zdjęcia z wczasów i podróży

Centrum Nauki Kopernik to ostatnio jedno z najbardziej popularnych miejsc w Warszawie, nie tylko wśród młodzieży ale również dorosłych. Jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie można na własne oczy poznać prawa i mechanizmy działania naszego świata. To co do tej pory było nudne na lekcjach fizyki czy chemii, zostało przedstawione w sposób ciekawy i zrozumiały. Gdy każda lekcja w szkole polegała na doświadczeniach i eksperymetnach poziom nauczania stałby na wyoskim poziomie i nie kończyłby się na nudnej teorii i pustych regułkach.

W CNK odwiedziliśmy dwukrotnie. Za pierwszym razem nie było problemu ze wstępem - czas oczekiwania zaledwie kilka minut w kolejce. Za to przy drugie wizycie (świąteczny dzień) - w kolejce odstaliśmy ponad 1h. Na szczęście staliśmy wewnątrz, ale opuszczając centrum, kolejka ciągnęła się daleko na zewnątrzn. Trochę nie przemyślanym rozwiązaniem w Centrum Nauki Kopernik są miejsca parkingowe. Indywidualnym osobom pozostaja parking na ulicy oraz skorzystanie z parkometrów. Na terenie Centrum znajduje się nawet parking podziemny, ale zarezerwowany jest dla wycieczek grupowych i VIP-ów - ze względów na jego małą powierzchnię. Projektujący nie wzięli pod uwagę tak dużego zainteresowania. Wielopoziomy parking powinien być standardem przy tego typu obiektach.

Przejdźmy do sedna, czyli tego co oferuje nam Centrum Nauki Kopernik. Na parterze zaraz po przekroczeniu kas biletowych znajduje się strefa wystawowa "Korzenie cywilizacji". Na tym samym poziomie, ulokowana trochę głębiej "Re: generacja" oraz Planetarium (dodatkowo płatne). Na pierwszym piętrze, na które wjedziemy windą lub tradycyjnie po schodach ulokowane są wystawy "Świat w ruchu" oraz "Człowiek i środowisko". Dodatkowo na dachu planowane jest otworzenie "Ogrodów na dachu".

Ciekawą formą spędzenia czasu w centrum jest możliwość uczestnictwa w zajęciach laboratorium: chemiczne, biologiczne i fizyczne.

 

Lokalizacja na mapie: