Jesteś tu: Galerie / Brela plaże

Brela plaże

Lokalizacja: Chorwacja Europa Brela , zdjęcia z wczasów i podróży

Wybrzeże Breli to ponad 5 km plaż wyróżnionych błękitną flagą - to symbol najwyższej  jakości i czystości. Plaża Punta Rata została dodatkowo uznana za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie przez magazyn Forbes.

Plaże w Breli są w większości kamieniste, urozmaicone skałkami wodnymi, otoczone sosnowym lasem, które zapewniają cień. Atutem plaż jest ich położenie z dala od ruchliwych ulic i hoteli - brak hałasu i spalin przejżdzających pojazdów pozwala na spokojny i zdrowy wypoczynek.

Ze względu na rozległe umiejscowanie Breli, każdy znajdzie swój ulubiony zakątek. Z rana nie ma problemu z miejscem, największy ruch jest w okolicach południa. Wdłóż całego wybrzeża miasta ciągnie się promenada, na której znajdziemy stragany ze świeżymi owocami i warzywami (polecamy schłodzone arbuzy), stoiska z lodami (bardzo dobre) oraz gorące naleśniki na słodko. Poza tym wiele małych i większych knajpek ze sródziemnomorską kuchnią. Tanio możemy zjeść dobrą pizzę - znajdziemy kilka pizzerni. Nie brakuje tu również wypożyczalni sprzętu wodnego, szczególnym zainteresowanie cieszył się paraseeling oraz rowery wodne ze zjeżdzalnią, po chorwacku "pedalina". Panowie również sprzedają gotowaną kukurydzę, szczególnie głos jednego z nich był bardzo rozpoznawalny.

Na plażach znajdują się również prysznice i pełny węzeł sanitarny. Po drodze znajdziemy wiele ławeczek i miejsc widokowych, gdzie można zrobić pamiątkowe zdjęcie. Dla dzieci przygotowano specjalny, ogrodzony plac zabaw - położony w pobliżu centrum.

Plaże na odcinku Scit - Podrace wąskie, część odcinków skalista - za to mały ruch i mniejszy gwar. Promeda przebiega tutaj prawie przy samym morzu, znajdziemy tu również wiele ciekawy skałek. W jednym z miejsc widzieliśmy łódź ze świeżą dostawą owoców prosto na plaże.

Na plaży Podrace znajdziemy dwie ciekawe zatoczki, otoczone wysokimi skałami. Plaże w tych miejscach są małe, więc w godzinach szczytu może być problem z wolnym miejscem.

Przy słynnym kamieniu w Breli znajduję również mała kameralna plaża - zejście po schodkach. W wodzie znajduje się spora skałka - do zdobycia. Od symbolu Breli do cypla rozciąga się najszersza w Breli plaża, kamienie są tu trochę mniejsze niż w pozostałych miejscach. Z tego co zauważyliśmy - panuje tu największy ruch.

Plaża Dugi Rat jest najbardziej zadrzewioną częścią plaży - znajdziemy tutaj dużo miejsca w cieniu i jak na samym słońcu. Miejsce przy samym cyplu (z kamienistym murkiem) jest najbardziej oddaloną częścią od promenady - rozpościera się tutaj najlepszy widok na otaczające Brelę pasmo górskie Biokovo. Widoczność gór zmienia się wraz z wędrówką słońca - najlepiej widać wszystko po południu. Na cyplu niektóre sosny rosną bardzo nisko, tworząc naturalny zielony parosol. Tuż obok w kierunku "symbolu Breli" znajduje się kameralna kamienista plaża. Na wysokich skałach wśród drzew znajduje się ławka z widokiem na morze Adriatyckie. Nocą świetne miejsce na podziwiania gwieździstego nieba.

Za cyplem bliżej centrum, ciągnie się plaża Meastral - znajdziemy kilkaset metrów ciekawych miejsc do wypoczynku. Przy Hotelu Berulia znajduje się betonowy cypel - wieczorem z tego miesca możemy podziwiać zachody słońca. Zaraz obok znajduje się wspomniany już plac zabaw dla dzieci. 

W centrum znajdziemy wiele resturacji, kawiarni, sklep Konzum, kantor oraz inne sklepiki z asortymentem dla wczasowiczów. Idąc dalej dojdziemy do małego portu. Cały czas ciągnie się tu plaża - miejsce bardziej ruchliwe i hałaśliwe, za to bliżej do części mieszkalnej.

Lokalizacja na mapie:
Wycieczki : Wakacje w Chorwacji
Wykres: