Jesteś tu: Ciekawe miejsca

Ciekawe miejsca

Ciekawe miejsca, co warto zobaczyć, co warto zwiedzić

New Pleasureland Southport

0 Komentarze

New Pleasureland Southport

New Pleasureland Southport - wesołe miasteczko w Wielkiej Brytanii. Położone tuż nad samym morzem.
Najciekawsze atrakcje:
Rollercoasters: Wild Mouse, Circus Clown, Wild Cat.

Bolid Roberta Kubicy - BMW Sauber F1.07

0 Komentarze

BMW Sauber F1.07, Bolid Roberta Kubicy

BMW Sauber F1.07 - bolid przygotowany dla Roberta Kubicy przez Team BMW Sauber na sezon 2007. Zedebiutował podczas wyścigu w Australii otwierając sezon wyścigów F1.
Bolid znajduje się w dziale Formuły 1 Sinsheim Auto & Technik Museum (ok. 100 km od Frankfurt/Main, Niemcy). Czytaj dalej

Symbol Breli

0 Komentarze

"Kamen Brela" - najczęściej fotografowane miejsce w Breli. Na skale o powierzchni kilkunastu metrów rośnie kilka sosen. Skała została uznana za pomnik przyrody i jest pod ścisłą ochroną.

Park Narodowy Plitvickie Jeziora

0 Komentarze

Pierwszy,  założony w 1949 park w Chorwacji, największy wśród ośmiu parków narodowych w kraju. Zajmuje 296,85 km2 powierzchni. Park został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1979 roku, w uznaniu jego "niezwykłej przyrody i niezakłóconej produkcji trawertyn (martwica) poprzez chemiczną i działaniem biologicznym". Czytaj dalej

Biurowiec TVP - Warszawa

0 Komentarze

Nowa siedziba Telewizji Publicznej ulokowana przy ulicy Jana Pawła Woronicza 17 w Warszawie. Budynek o kontrowersyjnej bryle - jednych zachwyca innych przeraża. Wieżowiec liczy 14 kondygnacji oraz obejmuje 22 tys m2 powierzchni użytkowej.